Kliknij, aby przejść do strony głównej
Kliknij, aby przejść do strony WSG

Classic and Dubstep in Progress (koncert)

"Classic and Dubstep in Progress" to kontynuacja ubiegłorocznego eksperymentu muzycznego „Child of Classic and Dubstep”. Zeszłoroczne zainteresowanie koncertem było tak duże, że nie wszyscy mogli wziąć w nim udział. Tym razem postaramy się uniknąć takiej sytuacji i nowa twórczość zostanie zaprezentowana 12 grudnia 2011 na dużej scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Muzyka powstanie dzięki współpracy bydgoskiego kompozytora Michała Dobrzyńskiego, kompozytora i flecisty Tomasza Pawlickiego oraz warszawskiego producenta muzycznego Kwazara (Marcina Cisło). Nową jakość do koncertu wprowadzi zaproszony z Wielkiej Brytanii producent muzyki dubstep – Riskotheque. Wykonawcami zaś będą profesjonalni muzycy, posiadający zawodowe doświadczenia międzynarodowe.

Jak zdradził Michał Dobrzyński, inspiracją do stworzenia utworów ma być zderzenie dwóch światów: kanonu antycznego piękna z dekonstrukcją estetyki muzycznej. Przełamanie schematów i niejednoznaczność stylistyczna mają służyć poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o sens i charakter sztuki współczesnej.

W tym roku, ważnym, pozamuzycznym elementem projektu będą wizualizacje stworzone przez warszawskiego artystę. Połączenie sfery dźwięków z przedstawieniem graficznym stworzą doznania kompletne. Mamy nadzieję, że będzie to istny teatr instrumentalno-wizualny.

Podobnie jak w zeszłym roku, wstęp na koncert będzie bezpłatny, a rejestracja miejsc odbywać się będzie na nazej stronie od 1 listopada.

Przygotowania do koncertu można śledzić na fanpage’u projektu:

www.facebook.com/classicanddubstep


Zapraszają: Studenckie Koło Inicjatyw Innowacyjnych w Kulturze OTHER WAY Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, Fundacja GAUDEAMUS, Instytut Kulturoznawstwa WSG

Partnerzy: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Teatr Polski Bydgoszcz

Projekt dofinansowany przez Miasto Bydgoszcz

kalendarz
sonda
Jak często uczestniczysz w wydarzeniach kulturalnych
Raz w tygodniu
Raz w miesiącu
Kilka razy w roku
Raz do ruku
W ogóle
Głosuj
newsletter
Koło Inicjatyw Innowacyjnych w Kulturze OTHER WAY Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
Spotkanie członków Koła OTHER WAY

Spotkanie członków Koła OTHER WAY odbędzie się o godz. 19.45 na WSG pod budynkiem K

Konferencja: KULTURA - OD WIZJI DO PRAKTYKI

www.wizjakultury.byd.pl