Kliknij, aby przejść do strony głównej
Kliknij, aby przejść do strony WSG

Sztuka Nieznośnie Przyciągająca

„Sztuka jest narzędziem, służy do obserwowania, analizowania, wskazywania, unaoczniania, odsłaniania. Sztuka skłania do myślenia, nie daje jednak odpowiedzi, nie ma mocy sprawczej, tym bardziej naprawczej, ale może uwierać, może nieznośnie "być" i nieustannie kłuć w oczy.”

Każde z tych określeń sztuki idealnie wpasowuje się w wernisaż Agaty Juskowiak i Marii Kubit, pn. Sztuka Nieznośnie Przyciągająca, która odbyła się w dniach 29.04 - 07.05 2010 roku w Galerii Debiut przy Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej.

Tę 10-dniową wystawę prac Agaty Juskowiak i Marii Kubit można było zobaczyć również 8 maja na „Boom Boom Festival 2010” w parku im. W. Witosa na terenie Muszli koncertowej.
Artystki przedstawiły swoje otoczenie w serii obrazów sztuki współczesnej, ukazując ciekawe spojrzenie na świat odważnie nawiązując do otaczającej je rzeczywistości.
Podczas wernisażu można było zobaczyć dwadzieścia obrazów niwelujących granicę między sztuką a życiem. Wernisaż wzbudzał rozmaite refleksje, również na tematy życia codziennego. Artystki chciały zwórcić naszą uwagę na codzienne sprawy, których my często nie zauważamy.

Więcej na stronie:

http://www.apk.wsg.byd.pl/index.php?id=335&submenu=44

kalendarz
sonda
Jak często uczestniczysz w wydarzeniach kulturalnych
Raz w tygodniu
Raz w miesiącu
Kilka razy w roku
Raz do ruku
W ogóle
Głosuj
newsletter
Koło Inicjatyw Innowacyjnych w Kulturze OTHER WAY Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
Spotkanie członków Koła OTHER WAY

Spotkanie członków Koła OTHER WAY odbędzie się o godz. 19.45 na WSG pod budynkiem K

Konferencja: KULTURA - OD WIZJI DO PRAKTYKI

www.wizjakultury.byd.pl